Перейти к содержимому раздела

Бесплатная юридическая консультация

Консультация юриста и юридическая помощь. Юридические консультации от юрист онлайн.

Вы не вошли. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

ВНИМАНИЕ! Бесплатная консультация юриста нами предоставляется при регистрации ниже.

Регистрация на юридическом форуме
Шаг 1. Зарегистрируйтесь. (Регистрация простая, займет не более 30 секунд)

Шаг 2. Войдите на сайт с помощью логина и пароля.

Шаг 3. Создайте в соответствующем разделе тему с вашим юридическим вопросом и описанием ситуации.

В результате Вы получите: бесплатная юридическая консультация онлайн от юристов Юридического центра Юринформ.

На данный момент, зарегистрировано более 3000 пользователей форума и нами предоставлено более 4500 бесплатных юридических консультаций!

Бесплатная юридическая консультация → Юридические статьи → Звільнення за власним бажанням чи за згодою сторін в Україні

Страницы 1

Чтобы отправить ответ, вы должны войти или зарегистрироваться

РСС

Сообщений 1

Re:

Звільнення за власним бажанням чи за угодою сторін  в Україні є стандартною процедурою, яка чітко прописана в Кодексі законів про працю, де вказано в який строк і яким чином може співробітник звільнитися і які документи він повинен подати, щоб ця процедура була виконана і ви в загалом були звільнені з посади. Слід розмежувати звільнення за власним бажанням та за згодою сторін, щодо нюансів, насамперед, процедурою відпрацювання, або не відпрацювання співробітником на робочому місці, поки вам не буде знайдена відповідна заміна власником компанії, або приватним підприємцем, дивлячись на форму організації підприємства.

Звільнення за власним бажанням в Україні

Якщо ваш шлях на підприємстві ви вважаєте закінченим, то відповідно до ст. 38 КЗпП, ви маєте право подати заяву до канцелярії вашого підприємства, або особисто підприємцю, відповідно до форми власності підприємства, або до фізичної особи підприємця, щодо вашого звільнення вказати причину звільнення або без такої, а також вказати строк при якому ви бажаєте, щоб була проведена процедура вашого звільнення за власним бажанням. Слід урахувати деякі нюанси, а саме: що договір про працевлаштування, або договір у відповідності до якого ви виконуєте свої посадові обов’язки повинен бути безстроковий (на невизначений термін), якщо ви вказуєте строк менше ніж два тижні, щоб вас звільнили за поважною причиною(наприклад: переведення члена сім’ї в іншу місцевість) ви повинні її вказати та довідками обґрунтувати її.

Заява на звільнення за власним бажанням складається з таких реквізитів: зверху вказується власник підприємства,знизу в шапці ви вказуєте ваше прізвище, ім’я, та по-батькові,  посередині пишеться: «Заява», нижче вказується ваш текст (наприклад: «Прошу вас звільнити мене за власним бажанням згідно з ст. 38 КЗпП, з посади ____, відповідно до трудового договору який був укладений між нами, у зв’язку з такими причинами, як перевід мого чоловіка у іншу місцевість. У зв’язку з цим, прошу Вас провести моє звільнення згідно до чинного законодавства,  з заявленими причинами у строк до __.___.20__р.»). В закінченні нижче ви вказуєте ваше прізвище, ім’я, та по-батькові, з датою заповнення, та власним підписом. Слід підготувати такі дві заяви, щоб одно була передана та зареєстрована, а на іншій була відмітка з отриманням, де це буде доказом для вас що ви подавали таку заяву і була проведена процедура звільнення відповідно до законодавства.

Відкликання заяви про звільнення за власним бажанням в Україні має місце також бути, де ви можете відкликати до строку попередження про звільнення за власним бажанням, або сплив строк двох тижнів про попередження на звільнення за власним бажанням. Винятком коли така заява про відкликання не матиме юридичної сили, тільки в тому випадку, коли на вашу посаду вже запросили іншого співробітника і вже його оформлено в юридичному полі. Слід урахувати такі нюанси: така заява виключно має бути в письмовому вигляді, усного відкликання заяви не достатньо, і не буде достатньо ваших слів про відкликання.

Заява на відкликання звільнення за власним бажанням складається з таких реквізитів: зверху вказується власник підприємства, знизу в шапці ви вказуєте ваше прізвище, ім’я, та по-батькові посередині пишеться: «Заява», нижче вказується ваш текст (наприклад: «Я, прізвище, ім’я, та по-батькові Ваше, відкликаю мою заяву про звільнення за власним бажанням, яка була подана __.___.20__р  »). В закінченні нижче ви вказуєте ваше прізвище, ім’я, та по-батькові, з датою заповнення, та власним підписом. Слід підготувати такі дві заяви, щоб одно була передана та зареєстрована, а на іншій була відмітка з отриманням, де це буде доказом для вас що ви подавали таку заяву і була проведена процедура відкликання звільнення відповідно до законодавства.

Звільнення за угодою сторін в Україні

Дана процедура звільнення за згодою сторін вказана в пункті 1 статті 36 КЗпП. Перевагою такого звільнення робітнику є в тому, що звільнення проводиться практично «день у день» подачі такої заяви, де ви написавши заяву можете отримати всі документи (наприклад: наказ про звільнення, та розрахунки перед вами від підприємства) без відпрацювання, та не вказуючи причини звільнення. Звільнення за угодою сторін можлива при підписані як строкового так і безстрокового договору. Достатньо подати в такому випадку працівникові – заяву про звільнення, а якщо йде ініціатива про звільнення з сторони роботодавця – угода про розірвання договору за угодою сторін.

Заява на звільнення за угодою сторін з сторони працівника складається з таких реквізитів: зверху вказується власник підприємства,знизу в шапці ви вказуєте ваше прізвище, ім’я, та по-батькові,  посередині пишеться: «Заява», нижче вказується ваш текст (наприклад: «Прошу вас звільнити мене за угодою сторін згідно з а.1 ст. 36 КЗпП, з посади ____, відповідно до трудового договору який був укладений між нами. У зв’язку з цим, прошу Вас провести моє звільнення згідно до чинного законодавства). В закінченні нижче ви вказуєте ваше прізвище, ім’я, та по-батькові, з датою заповнення, та власним підписом. Слід підготувати такі дві заяви, щоб одно була передана та зареєстрована, а на іншій була відмітка з отриманням, де це буде доказом для вас що ви подавали таку заяву і була проведена процедура звільнення за угодою сторін до законодавства.

Звільнення за угодою сторін з сторони роботодавця складається з таких реквізитів: повне найменування підприємства,та його реквізити,  прізвище, ім’я, та по-батькові працівника, та його реквізити. Далі вказується, коли працівник звільняється, які суми виплат підлягають виплаті працівнику( наприклад: заробітна плата, дні невикористаної відпустки та інші виплати які передбачені колективним договором, якщо він є на підприємстві), коли отримує трудову книжку та приказ на звільнення. Вкінці вказуються реквізити сторін, та підписується сторонами.

Отже, звільнення за власним бажанням чи за згодою сторін має певні як спільні ознаки, так і різницю в строків при такому звільненні. Незважаючи на це, вкінці робітнику повинно бути видана трудова книжка, приказ на звільнення, та всі розрахунки.

Якщо у вас є питання, то наш сервіс  юрист онлайн працює для Вас!

С ув. Ваш персональный юрист Дмитрий Константинович. Для личных юридических консультаций и встреч в нашем офисе, наши контакты: ☎️: 097-178-20-74, ✉️: urist_inform@ukr.net , Skype: i.am.in.ua .

Сообщений 1

Страницы 1

Чтобы отправить ответ, вы должны войти или зарегистрироваться

Бесплатная юридическая консультация → Юридические статьи → Звільнення за власним бажанням чи за згодою сторін в Україні