Перейти к содержимому раздела

Бесплатная юридическая консультация - юрист онлайн

Бесплатные консультации юриста и юридическая помощь в Украине. Юридическая консультация онлайн от юристов и адвокатов

Вы не вошли. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

ВНИМАНИЕ! Бесплатная консультация юриста нами предоставляется при регистрации ниже.

Регистрация на юридическом форуме
Шаг 1. Зарегистрируйтесь. (Регистрация простая, займет не более 30 секунд)

Шаг 2. Войдите на сайт с помощью логина и пароля.

Шаг 3. Создайте в соответствующем разделе тему с вашим юридическим вопросом и описанием ситуации.

В результате Вы получите: бесплатная юридическая консультация онлайн от юристов Юридического центра Юринформ.

На данный момент, зарегистрировано более 2600 пользователей форума и нами предоставлено более 5000 бесплатных юридических консультаций!


Бесплатная юридическая консультация - юрист онлайн → Юридические статьи → Боргова розписка: як скласти та правильно передати гроші в борг

Страницы 1

Чтобы отправить ответ, вы должны войти или зарегистрироваться

РСС

Сообщений 1

Re:

Боргова розписка

Багато з нас стикався з проблемою нестачі грошей, або з проханням когось із друзів передати гроші у борг до певної дати з поверненням таких грошей. Документом який може це підтвердити виступає боргова розписка. На словах передача грошей та їх повернення не рекомендується на практиці. Так як доказами в такому випадку для повернення грошей у вас не буде, як з вимоги до людині якій ви передали гроші, так і в суді, якщо ви захотіли повернути гроші в судовому порядку. В такому випадку, слід розглянути боргову розписку як документ який підтверджує факт передачі грошей від кредитора (вас) до боржника (тому кому ви передаєте гроші) з правилами і датами повернення таких грошей. Також відсотків, якщо це буде прописано в самій розписці.

Розписка про отримання коштів, зразок розписки

Перша, та основна вимога, таку розписку пише сторона, яка бере в борг кошти, та пише її своєю рукою. Ні в якому разі не складається на комп’ютері. Розписка як зразок для заповнення повинна містити  певні реквізити: по середині сторона яка пишете  розписку пише на зву документа «Розписка» . Далі вказується дата та місце складання розписки (наприклад : __.__.20__р. м. Київ), нижче з абзацу пишеться інформація про отримання грошей від одної сторони до іншої, де вказуються паспортні дані, податковий номер сторін, який повинен містити повноту інформацію про сторін.

Наприклад: Я , Іванов Іван Іванович,01.01.1980 року народження, зареєстрований по вул. Медійна буд.7 кв.60, паспорт серії АА09724, виданий Святошинським РВ у м. Київ, податковий номер 00000001, отримав від  Степанова Юрія Юрійовича, 01.02.1981 року народження, зареєстрований по вул. Степова  буд.1 кв.6, паспорт серії АЕ03345, виданий Святошинським РВ у м. Київ, податковий номер 00000002,грошові кошти у розмірі 5000 (п’ять тисяч) гривен. Зобов’язання щодо нарахування відсотків по розписці відсутні. Зобов’язуюсь повернути позику  до __.__.20__р. 

Нижче вказується дата, підпис та ініціали сторони яка писала таку розписку. Якщо, відсотки від такої позики (розписка про отримання грошей) прямо вказується в такій розписці, та прописується детально. Наприклад: 3% (три відсотка) які сплачуються одночасно з поверненням позики.

Свідки при такій борговій розписці не обов’язкові, але рекомендовані. Так як при несплаті грошей в строк, ви зможете їх залучити для стягнення грошей по суду. Також, слід зазначити що розписка складається в одному примірнику та передається стороні яка дає гроші в борг. Ви як сторона яка отримала розписку, рекомендується зберігати розписку в надійному місці. Так як це єдиний документ, який підтверджує передачу коштів, та їх стягнення в разі не дотримання розписки та її умов через суд. 

Як стягнути гроші бо борговій розписці, вразі не сплати їх боржником?

Якщо боржник не сплатив по борговій розписці та не повернув її в строки які вказані в документі. То вам слід написати заяву з вимогою,-(така вимога-заява, пишеться довільно з вашої сторони, після ви надсилаєте таку вимогу рекомендованим листом з попередженням про отримання листа з пошти вам). Наприклад, повернути кошти в строк 30 (тридцяти) днів, а в разі не дотримання вимог, ви будете звертатись з позовом про стягнення грошей до суду.

Якщо у вас є питання, зверніться до нашого форуму юрист онлайн

Нужна личная, платная консультация, наши контакты: ☎️: 097-178-20-74 ✉️: urist_inform@ukr.net 

Сообщений 1

Страницы 1

Чтобы отправить ответ, вы должны войти или зарегистрироваться

Бесплатная юридическая консультация - юрист онлайн → Юридические статьи → Боргова розписка: як скласти та правильно передати гроші в борг