Перейти к содержимому раздела

Бесплатная юридическая консультация - юрист онлайн

Бесплатные консультации юриста и юридическая помощь в Украине. Юридическая консультация онлайн от юристов и адвокатов

Вы не вошли. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

ВНИМАНИЕ! Бесплатная консультация юриста нами предоставляется при регистрации ниже.

Регистрация на юридическом форуме
Шаг 1. Зарегистрируйтесь. (Регистрация простая, займет не более 30 секунд)

Шаг 2. Войдите на сайт с помощью логина и пароля.

Шаг 3. Создайте в соответствующем разделе тему с вашим юридическим вопросом и описанием ситуации.

В результате Вы получите: бесплатная юридическая консультация онлайн от юристов Юридического центра Юринформ.

На данный момент, зарегистрировано более 2600 пользователей форума и нами предоставлено более 5000 бесплатных юридических консультаций!


Бесплатная юридическая консультация - юрист онлайн → Юридические статьи → Ліквідація підприємства: порядок ліквідації і як закрити ТОВ

Страницы 1

Чтобы отправить ответ, вы должны войти или зарегистрироваться

РСС

Сообщений 1

Re:

Раніше створене підприємство може наступити кінець діяльності, де постане питання про його поетапного закриття. Ліквідації підприємства може стати безліч факторів, як правило, це економічні фактори або втрата інтересу до продукції, що випускається або створюваної підприємством, втрата попиту на сферу послуг або перехід на монополізацію ринку, де вам, на жаль, доводиться конкурувати або отримувати спеціальну ліцензію або в результаті просто закривати ваше ТОВ. Як провести процедуру ліквідації підприємства, що для цього потрібно, які потрібні кроки, щоб ліквідація фірми пройшла успішно? На ці питання постараємося більш конкретно відповісти нижче.

Крок 1 Збори і прийняття рішення про ліквідацію

В першу чергу потрібно всім членам правління підприємства зібратися і прийняти на загальних зборах обраний шлях руху підприємства. Якщо рішення прийнято на припинення роботи, і ліквідація фірми неминуча, то в такому випадки таке письмове рішення передається реєстратору для внесення в базу підприємств які стоять на ліквідацію. У такому рішенні про ліквідацію фірми, також призначається комісія, яка буде проводити процедуру ліквідації, також звільнення працівників і інші повноваження яких входитимуть.

Крок 2 Зняти з обліку ТОВ

Податкова служба або фіскальна служба. З моменту внесення вас в базу як підприємства яке буде проходити процедуру ліквідації протягом трьох днів потрібно повідомити податкові структури про це. Далі, податкова служба почне процедури перевірки вас, як правило, позапланово. При цьому у вас має бути рішення про створення комісії з ліквідації, саму процедуру збори де проводилося рішення про ліквідацію та необхідні довідки як платника податків де це фіксується у відповідних журналах. У підсумку, якщо проблем зі сплати податків немає, то видається довідка за визначеною формою що у вас заборгованості перед фіскальною службою не має.

Пенсійний фонд. Тут все просто, якщо заборгованості по ЄСВ немає, то пенсійний фонд протягом десяти днів вам видає довідку про відсутність заборгованості і ви можете йти далі. Варто відзначити, що як і фіскальна служба, так і пенсійний фонд проводять позапланові перевірки, так влаштована система по закриттю фірми, і не варто додатково по цьому переживати.

Рахунки в банках. Закривати варто все рахунки в банках відритих вашою фірмою, в тому числі, як одержувача іноземної валюти, так і національної. Але варто один рахунок залишити для проведення самої процедури ліквідації.

Розрахунки з кредиторами і остаточне зняття з обліку. Це найважливіше питання, так як якщо по проміжний ліквідаційний баланс буде негативний, а оцінка та інвентаризація не покриває вимоги кредиторів, може стати питання про банкрутство підприємства, а це вже подача в суд і банкрутство фірми в цілому. Якщо з кредиторами і виплатами питання затверджений і проведено то закривається останній рахунок в банку, повідомляється реєстратор і проводиться процедура зняття вашої фірми з обліків практично онлайн. Далі стане тільки передача документів до архіву на зберігання.

Крок 3. Ліквідація фірми і реєстр

Останнім моментом, після проведеної процедури згори, є внесення в реєстр, що ваше підприємство є ліквідованою. Для цього, не пізніше ніж через шість місяців після подачі заяви про ліквідацію надайте заяву про ліквідацію та архівну довідку що ви передали на зберігання документи.

Підсумок

Ліквідація юридичної особи не є проблемним питанням, і як правило це може зайняти в середньому від двох місяців і до півроку в залежності від масштабу вашої фірми або юридичної особи. Якщо це велика фірма і є багато кредиторів, яких потрібно задовольнити в вимогах то сама процедура може затягнутися на великий строк.

Варто відзначити, що існує альтернативна ліквідація підприємства ТОВ через продаж своїх корпоративних прав іншим особам. Багато компаній, які займаються експрес ліквідацією ТОВ, використовують такий метод для більш швидкого проведення процедури ліквідації фірми без участі старих власників. При цьому методі, нове керівництво проводить і відповідально за процедуру ліквідації або проводить процедуру банкрутства через суд.

Якщо у вас є питання, зверніться до нашого форуму юрист онлайн

Нужна личная, платная консультация, наши контакты: ☎️: 097-178-20-74 ✉️: urist_inform@ukr.net 

Сообщений 1

Страницы 1

Чтобы отправить ответ, вы должны войти или зарегистрироваться

Бесплатная юридическая консультация - юрист онлайн → Юридические статьи → Ліквідація підприємства: порядок ліквідації і як закрити ТОВ