Фемида

Перейти к содержимому раздела

Бесплатная юридическая консультация от юриста онлайн в Украине

Бесплатные консультации юриста и юридическая помощь в Украине. Юридическая консультация онлайн от юристов и адвокатов

Вы не вошли. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

На нашем сайте вы можете получить услугу – бесплатная консультация от юристов и адвокатов онлайн.
Регистрация на юридическом сайте
Для того чтобы получить бесплатную юридическую консультацию от наших юристов и адвокатов пройдите простую регистрацию. Регистрация займет не более 30 секунд и вы сразу будете зарегистрированы на сайте под вашим логином и паролем. Если одновременно при регистрации не вошли в аккаунт, войдите в него с помощью логина и пароля который вы вводили при регистрации.

Далее, в нужном разделе права оставьте Ваш юридический вопрос или создайте тему с проблемным вопросом по праву для получения ответа от юристов и адвокатов онлайн нашего сайта. Консультации в пределах нашего сайта абсолютно бесплатны, и требуют от вас конкретики в вопросе и детального описания его нам, если вы более детально раскроете вашу проблему в Вашем вопросе к нам, тогда мы сможем дать вам точечную консультацию и решение вопроса.

Мы как специалисты с большим опытом в сфере юриспруденции предоставляем наши бесплатные консультации исключительно для всей Украины, а также тем кто живет за границей и иностранцам без исключений. Наш сайт дает вам возможность как решить вашу проблему так и найти юридические ответы уже на решенные проблемы наших посетителей так и клиентов!

На данный момент на нашем сайте зарегистрировано более 2600 пользователей и нами предоставлено более 5000 бесплатных консультаций от юриста онлайн. Наша бесплатная юридическая консультация от нашей команды юристов и адвокатов готова предоставить вам решение ваших вопросов!

Бесплатная юридическая консультация от юриста онлайн в Украине → Юридические статьи → Звільнення за власним бажанням чи за згодою сторін в Україні

Страницы 1

Чтобы отправить ответ, вы должны войти или зарегистрироваться

РСС

Юридическая консультация на тему Звільнення за власним бажанням чи за згодою сторін в Україні 1

1

Re:

Звільнення за власним бажанням чи за згодою сторін в Україні

Звільнення за власним бажанням чи за угодою сторін  в Україні є стандартною процедурою, яка чітко прописана в Кодексі законів про працю. Де вказано в який строк і яким чином може співробітник звільнитися і які документи він повинен подати. Щоб ця процедура була виконана і ви в загалом були звільнені з посади. Слід розмежувати звільнення за власним бажанням та за згодою сторін. Так як нюансів дуже багато, а саме: процедури відпрацювання, або не відпрацювання співробітником на робочому місці. Так як поки вам не буде знайдена відповідна заміна власником компанії, або приватним підприємцем, дивлячись на форму організації підприємства.

Звільнення за власним бажанням в Україні

Якщо ваш шлях на підприємстві ви вважаєте закінченим. То відповідно до ст. 38 КЗпП, ви маєте право подати заяву до канцелярії вашого підприємства, або особисто підприємцю. Відповідно до форми власності підприємства, або до фізичної особи підприємця, щодо вашого звільнення вказати причину звільнення або без такої. А також вказати строк при якому ви бажаєте, щоб була проведена процедура вашого звільнення за власним бажанням. Слід урахувати деякі нюанси. А саме: що договір про працевлаштування, або договір у відповідності до якого ви виконуєте свої посадові обов’язки повинен бути безстроковий (на невизначений термін). Якщо ви вказуєте строк менше ніж два тижні, щоб вас звільнили за поважною причиною, наприклад: переведення члена сім’ї в іншу місцевість, то ви повинні її вказати та довідками обґрунтувати її.

Заява на звільнення за власним бажанням

Заява на звільнення за власним бажанням складається з таких реквізитів. А саме: зверху вказується власник підприємства, знизу в шапці ви вказуєте ваше прізвище, ім’я, та по-батькові.  посередині пишеться: «Заява», нижче вказується ваш текст.

Наприклад: «Прошу вас звільнити мене за власним бажанням згідно з ст. 38 КЗпП, з посади ____, відповідно до трудового договору який був укладений між нами, у зв’язку з такими причинами, як перевід мого чоловіка у іншу місцевість. У зв’язку з цим, прошу Вас провести моє звільнення згідно до чинного законодавства,  з заявленими причинами у строк до __.___.20__р.»). В закінченні нижче ви вказуєте ваше прізвище, ім’я, та по-батькові, з датою заповнення, та власним підписом. Слід підготувати такі дві заяви, щоб одно була передана та зареєстрована. На іншій заяві була відмітка з отриманням, де це буде доказом для вас що ви подавали таку заяву і була проведена процедура звільнення відповідно до законодавства.

Відкликання заяви про звільнення за власним бажанням

Відкликання заяви про звільнення за власним бажанням в Україні має місце також бути. Де ви можете відкликати до строку попередження про звільнення за власним бажанням, або сплив строк двох тижнів про попередження на звільнення за власним бажанням. Винятком коли така заява про відкликання не матиме юридичної сили, тільки в тому випадку, коли на вашу посаду вже запросили іншого співробітника. А також вже його оформлено в юридичному полі. Слід урахувати такі нюанси: така заява виключно має бути в письмовому вигляді, усного відкликання заяви не достатньо. Так як не буде достатньо ваших слів про відкликання.

Заява на відкликання звільнення за власним бажанням

Заява на відкликання звільнення за власним бажанням складається з таких реквізитів. А саме: зверху вказується власник підприємства, знизу в шапці ви вказуєте ваше прізвище, ім’я, та по-батькові посередині пишеться: «Заява», нижче вказується ваш текст.

Наприклад: «Я, прізвище, ім’я, та по-батькові Ваше, відкликаю мою заяву про звільнення за власним бажанням, яка була подана __.___.20__р  »). В закінченні нижче ви вказуєте ваше прізвище, ім’я, та по-батькові, з датою заповнення, та власним підписом. Слід підготувати такі дві заяви, щоб одна була передана та зареєстрована. На іншій була відмітка з отриманням, де це буде доказом для вас що ви подавали таку заяву і була проведена процедура відкликання звільнення відповідно до законодавства.

Звільнення за угодою сторін в Україні

Дана процедура звільнення за згодою сторін вказана в пункті 1 статті 36 КЗпП. Перевагою такого звільнення робітнику є в тому, що звільнення проводиться практично «день у день» подачі такої заяви. Де ви написавши заяву можете отримати всі документи без відпрацювання, та не вказуючи причини звільнення. Документами які вам повинні видати при такому звільненні: наказ про звільнення, та розрахунки перед вами від підприємства. Звільнення за угодою сторін можлива при підписані як строкового так і безстрокового договору. Достатньо подати в такому випадку працівникові – заяву про звільнення, а якщо йде ініціатива про звільнення з сторони роботодавця – угода про розірвання договору за угодою сторін.

Заява на звільнення за угодою сторін з сторони працівника

Заява на звільнення за угодою сторін з сторони працівника складається з таких реквізитів. А саме: зверху вказується власник підприємства,знизу в шапці ви вказуєте ваше прізвище, ім’я, та по-батькові,  посередині пишеться: «Заява», нижче вказується ваш текст.

Наприклад: «Прошу вас звільнити мене за угодою сторін згідно з а.1 ст. 36 КЗпП, з посади ____, відповідно до трудового договору який був укладений між нами. У зв’язку з цим, прошу Вас провести моє звільнення згідно до чинного законодавства. В закінченні нижче ви вказуєте ваше прізвище, ім’я, та по-батькові, з датою заповнення, та власним підписом. Слід підготувати такі дві заяви, щоб одно була передана та зареєстрована. На іншій була відмітка з отриманням, де це буде доказом для вас що ви подавали таку заяву і була проведена процедура звільнення за угодою сторін до законодавства.

Звільнення за угодою сторін з сторони роботодавця

Звільнення за угодою сторін з сторони роботодавця складається з таких реквізитів. А саме: повне найменування підприємства, та його реквізити,  прізвище, ім’я, та по-батькові працівника, та його реквізити. Далі вказується, коли працівник звільняється, які суми виплат підлягають виплаті працівнику. Наприклад: заробітна плата, дні невикористаної відпустки та інші виплати які передбачені колективним договором, якщо він є на підприємстві, коли отримує трудову книжку та приказ на звільнення. Вкінці вказуються реквізити сторін, та підписується сторонами.

Отже, звільнення за власним бажанням чи за згодою сторін має певні як спільні ознаки, так і різницю в строків при такому звільненні. Незважаючи на це, вкінці робітнику повинно бути видана трудова книжка, приказ на звільнення, та всі розрахунки.

Якщо у вас є питання, то наш сервіс  юрист онлайн працює для Вас!

Для личной, платной консультации наши контакты: ☎️: 097-178-20-74 ✉️: urist_inform@ukr.net

Юридическая консультация на тему Звільнення за власним бажанням чи за згодою сторін в Україні 1

Страницы 1

Чтобы отправить ответ, вы должны войти или зарегистрироваться

Бесплатная юридическая консультация от юриста онлайн в Украине → Юридические статьи → Звільнення за власним бажанням чи за згодою сторін в Україні

Новые юридические консультации

 • 22/05: Выезд за границу мужчины во время мобилизации и военного положения
 • 21/05: Забор между соседями
 • 21/05: Спадкування за заповітом
 • 20/05: Увольнение в военное время в Украине
 • 20/05: Налогообложение при прерывании договора страхования
 • 20/05: отсрочка от призыва на военную службу во время мобилизации
 • 19/05: Армия и мобилизация в Украине
 • 19/05: Перевод контрактника в другую часть
 • 16/05: Долг по кредиту ПриватБанка
 • 15/05: Вспашка толок в поселке
 • 14/05: Заканчивается срок действия транзитных номеров выданных в Германии
 • 13/05: Вопрос по земельному праву
 • 12/05: Отсрочка при призыве
 • 12/05: Відпустка педагога в умовах військового стану
 • 09/05: Виїзд з країни у період військового часу військовозобов'язаного
 • Информационный блок

  Часто задаваемые юридические вопросы

  Бесплатная юридическая консультация от юриста онлайн в Украине → Юридические статьи → Звільнення за власним бажанням чи за згодою сторін в Україні