Фемида

Перейти к содержимому раздела

Бесплатная юридическая консультация от юриста онлайн в Украине

Бесплатные консультации юриста и юридическая помощь в Украине. Юридическая консультация онлайн от юристов и адвокатов

Вы не вошли. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

На нашем сайте вы можете получить услугу – бесплатная консультация от юристов и адвокатов онлайн.

Регистрация на юридическом сайте
Для того чтобы получить бесплатную юридическую консультацию от наших юристов и адвокатов пройдите простую регистрацию. Регистрация займет не более 30 секунд и вы сразу будете зарегистрированы на сайте под вашим логином и паролем. Если одновременно при регистрации не вошли в аккаунт, войдите в него с помощью логина и пароля который вы вводили при регистрации.

Далее, в нужном разделе права оставьте Ваш юридический вопрос или создайте тему с проблемным вопросом по праву для получения ответа от юристов и адвокатов онлайн нашего сайта. Консультации в пределах нашего сайта абсолютно бесплатны, и требуют от вас конкретики в вопросе и детального описания его нам, если вы более детально раскроете вашу проблему в Вашем вопросе к нам, тогда мы сможем дать вам точечную консультацию и решение вопроса.

Мы как специалисты с большим опытом в сфере юриспруденции предоставляем наши бесплатные консультации исключительно для всей Украины, а также тем кто живет за границей и иностранцам без исключений. Наш сайт дает вам возможность как решить вашу проблему так и найти юридические ответы уже на решенные проблемы наших посетителей так и клиентов!

На данный момент на нашем сайте зарегистрировано более 2600 пользователей и нами предоставлено более 5000 бесплатных консультаций от юриста онлайн. Наша бесплатная юридическая консультация от нашей команды юристов и адвокатов готова предоставить вам решение ваших вопросов!


Страницы 1

Чтобы отправить ответ, вы должны войти или зарегистрироваться

РСС

Юридическая консультация на тему Спадкування за законом в Україні 1

1

Re:

Спадкування за законом

Спадкування за законом в наш час оформляється дуже легко. Сам процес може бути затягнутий до пів року, але ви можете в кінці кінців оформити спадок. До моменту оформлення спадщини треба розуміти що спадкування це один із видів спадкування. Також існує спадкування за заповітом, але це ми розглянемо в іншій статті.

Слід розуміти, що в наш час, спадкування за законом регулюється рядом законів та кодексів. Враховуючи, що оформлення спадщини проводяться нотаріусами, то слід врахувати ЗУ «Про нотаріат», та Наказ «Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України». Також, слід врахувати Цивільний кодекс України та Сімейний кодекс України в рамках статей, щодо оформлення спадщини, коло осіб хто може оформити спадщину та інші. Існує і міжнародні нормативні акти в розрізі практики міжнародних суддів по вирішенню питань спорів спадщини і в тому числі спадкування за законом.

В даній статті ми розглянемо правила, порядок і коло осіб хто може оформити спадкування за законом в Україні. Розглянемо саме поняття спадкування за законом, а також приведемо приклади із практики  тих чи інших дій в спадкуванні за законом.

Загальні положення про спадкування за законом в Україні

Спадкування за законом в Україні може бути тільки в тому випадку коли немає заповіту, або заповіт визнаний судом як недійсний. Також, спадкування за законом можливо якщо спадкоємці за заповітом відмовились від заповіту, і хочуть оформити спадщину за законом. Підстави спадкування за законом наступає за умов таких ознак, як: споріднення, родинні відносини, шлюб, усиновлення та перебування на утриманні спадкодавця не менше 5 (п’яти) років до його смерті.

Оформлення спадщини за законом має певні черги спадкування. На даний момент їх 5 п’ять. Кожна черга спадкування наступає при відсутності попередньої черги спадкування і до 5 черги відповідно. Також сторони можуть відмовитись від спадщини, і якщо в 1 черзі немає спадкоємців, то розглядають наступну чергу.

Доказом родинних та інших відносин спадкоємців зі спадкодавцем є:
- свідоцтва ОРАЦС,
- повний витяг з реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису,
- копії актових записів,
- копії рішень суду, що набрали законної сили, про встановлення факту родинних та інших відносин.

Черги спадкування за законом в Україні

Слід зазначити, що кожна черга має вичерпаний перелік осіб, які мають право на спадкування за законом. Якщо всі члени з певної групи відмовились від спадкування, або їх немає по закону, то в такому випадку з наступної по черговості переходять права на спадкування.

Перша черга спадкування за законом:
- Діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця;
- Діти спадкодавця, які народжені після його смерті;
- Дружина чи чоловік;
- Батьки.

Друга черга спадкування за законом:
- Рідні брати спадкодавця;
- Рідні сестри спадкодавця;
- Баба та дід рідні як з боку батька, так і з боку матері.

Третя черга спадкування за законом:
- Рідні дядько спадкодавця;
- Рідні тітка спадкодавця.

Четверта черга спадкування за законом:
- Особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

П’ята черга спадкування за законом:
- Інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно;
- Утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї та не менш як п'ять років одержувала від нього спадкоємця допомогу, що була для неї єдиним або основним джерелом засобів до існування.

Зміна черговості спадкування в Україні

Зміна черговості права спадкування також передбачена законодавством. Так, після відкриття спадщини ви можете за договором між спадкоємцями змінити черговість спадкування. Також, зміна черговості можлива і за рішенням суду.

Відмова від спадкуванні за законом

Якщо ви є спадкоємцем за законом і не бажаєте вступити в спадкування, то ви вправі відмовитись від майна на користь інших членів інших черг спадкування.

Строки прийняття спадщини

Строк для прийняття спадщини встановлюється в шість місяців, з моменту відкриття спадщини. У разі пропущення строку прийняття спадщини, то вам необхідно буде звернутись до суду для додаткового строку для прийняття спадщини.

Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини

Особа яка встановлений строк не відкрила спадщину і є спадкоємцем, то вона вважається такою, яка пропустила строк для вступу в спадкування. Таким чином, є у такого спадкоємця право на подання позову на отримання додаткового строку на прийняття спадщини. За законодавством, його надають в три місяці.

Якщо у вас залишились питання щодо спадкування за законом в Україні, ви можете їх задати нам і наш сервіс юрист онлайн на сайті може вам дати консультацію.

Для личной, платной консультации наши контакты: ☎️: 097-178-20-74 ✉️: urist_inform@ukr.net

Юридическая консультация на тему Спадкування за законом в Україні 1

Страницы 1

Чтобы отправить ответ, вы должны войти или зарегистрироваться

Новые юридические консультации

 • 25/09: Алименты
 • 24/09: Обмен временных водительских прав на постоянные
 • 23/09: Вопрос по банковскому праву
 • 23/09: Порочный замкнутый круг коррупции
 • 23/09: Возмещение ущерба родителями за действия ребенка
 • 22/09: Гаражно-строительный кооператив и взносы
 • 22/09: Изобретения и конфиденциальная информация
 • 22/09: Могут ли два предприятия иметь одинаковое названия?
 • 22/09: Угон авто статья
 • 21/09: Получение гражданства Украины
 • 21/09: Перепланировка
 • 19/09: Налог с продажи автомобиля в Украине
 • 19/09: Как выписать человека из квартиры в Украине
 • 19/09: Вопрос по жилищному праву
 • 17/09: Вождение в нетрезвом виде
 • Информационный блок

  Часто задаваемые юридические вопросы