Фемида

Перейти к содержимому раздела

Бесплатная юридическая консультация от юриста онлайн в Украине

Бесплатные консультации юриста и юридическая помощь в Украине. Юридическая консультация онлайн от юристов и адвокатов

Вы не вошли. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

На нашем сайте вы можете получить услугу – бесплатная консультация от юристов и адвокатов онлайн.
Регистрация на юридическом сайте
Для того чтобы получить бесплатную юридическую консультацию от наших юристов и адвокатов пройдите простую регистрацию. Регистрация займет не более 30 секунд и вы сразу будете зарегистрированы на сайте под вашим логином и паролем. Если одновременно при регистрации не вошли в аккаунт, войдите в него с помощью логина и пароля который вы вводили при регистрации.

Далее, в нужном разделе права оставьте Ваш юридический вопрос или создайте тему с проблемным вопросом по праву для получения ответа от юристов и адвокатов онлайн нашего сайта. Консультации в пределах нашего сайта абсолютно бесплатны, и требуют от вас конкретики в вопросе и детального описания его нам, если вы более детально раскроете вашу проблему в Вашем вопросе к нам, тогда мы сможем дать вам точечную консультацию и решение вопроса.

Мы как специалисты с большим опытом в сфере юриспруденции предоставляем наши бесплатные консультации исключительно для всей Украины, а также тем кто живет за границей и иностранцам без исключений. Наш сайт дает вам возможность как решить вашу проблему так и найти юридические ответы уже на решенные проблемы наших посетителей так и клиентов!

На данный момент на нашем сайте зарегистрировано более 2600 пользователей и нами предоставлено более 5000 бесплатных консультаций от юриста онлайн. Наша бесплатная юридическая консультация от нашей команды юристов и адвокатов готова предоставить вам решение ваших вопросов!

Бесплатная юридическая консультация от юриста онлайн в Украине → Юридические статьи → Близькі родичі за сімейним та цивільним кодексом

Страницы 1

Чтобы отправить ответ, вы должны войти или зарегистрироваться

РСС

Юридическая консультация на тему Близькі родичі за сімейним та цивільним кодексом 1

1

Re:

Поняття близьких родичів та родичів

Поняття близьких родичів та родичів, не дуже розкрито в національному законодавстві і по різному трактується різними законодавчими як кодексами так і окремими законами.

В ст.25-1 Кодексу законів про працю України встановлено, що власник вправі запроваджувати обмеження щодо спільної роботи на одному і тому ж підприємстві, в установі, організації осіб, які є близькими родичами чи свояками (батьки, подружжя, брати, сестри, діти, а також батьки, брати, сестри і діти подружжя), якщо у зв'язку з виконанням трудових обов'язків вони безпосередньо підпорядковані або підконтрольні один одному.

До прикладу, в ст. 3  Кримінальний процесуальний кодекс України встановлює, що близькі родичі та члени сім’ї - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

В ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» встановлено, що близькі особи - члени сім’ї суб’єкта, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта.

В той же час, Сімейний та Цивільний кодекс України не розшифровує данні поняття та не надає чіткого розуміння хто може бути близьким родичем, чи взагалі родичем в цілому. Незважаючи на це, ми спробуємо розглянути це питання виходячи з норм статей двох даних кодексів, а також за умови що данні кодекси не мають посилання на інші кодекси, і не можуть певні статті бути банкетними, чи просто посилатись на інші нормативні акти.

Близькі родичі за Сімейним кодексом України

З перших статей стає дещо зрозумілим хто може бути близьким родичем, а саме з ст. 1, 2 Сімейного кодексу України.  В ст.1 вказано, що даний кодекс визначає засади шлюбу, особисті немайнові та майнові права і обов'язки подружжя, підстави виникнення, зміст особистих немайнових і майнових прав та обов'язків батьків і дітей, усиновлювачів та усиновлених, інших членів сім'ї та родичів. В п.4 ст. 2 , вказано, що даний кодекс не регулює сімейні відносини між двоюрідними братами та сестрами, тіткою, дядьком та племінницею, племінником і між іншими родичами за походженням. При цьому в п.п.1-3 даної статті вказано, що кодекс регулює як майнові так і не майнові відносини між:

- між подружжям, між батьками та дітьми, усиновлювачами та усиновленими, між матір'ю та батьком дитини щодо її виховання, розвитку та утримання;
- між бабою, дідом, прабабою, прадідом та внуками, правнуками, рідними братами та сестрами, мачухою, вітчимом та падчеркою, пасинком;
- між іншими членами сім'ї, визначеними у ньому.

За п.4 ст.167 Сімейного кодексу України вказано, якщо дитина не може бути передана другому з батьків, переважне право перед іншими особами на передання їм дитини мають, за їхньою заявою, баба та дід, повнолітні брати та сестри, інші родичі дитини, мачуха, вітчим .

Більш точно може вказати, хто може біти родичем, чи близьким родичем за Сімейним кодексом України, виходячи з назви розділу 5 Сімейного кодексу України, а саме: «ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ІНШИХ ЧЛЕНІВ СІМ'Ї ТА РОДИЧІВ». В даному розділу вказано, про майнові та не майнові відносини, таких осіб, як: баба, дід, прабаба, прадід, мачуха, вітчим, сестри, брати, падчерки, пасинка.

Отже, виходячи з вище зазначеного, можливо зробити висновок, що за Сімейним кодексом України членами сім’ї можуть бути - чоловік, дружина, батько, мати, син, дочка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник.  Близькі родичі за Сімейним кодексом України - вітчим, мачуха, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка. Цей висновок зроблений при аналізі кодексу та нормативних актів, так як в самому кодексі глосарія щодо поняття близьких родичів та членів сім’ї не має.

Близькі родичі за Цивільним кодексом України

Цивільний кодекс України як і Сімейний кодекс, не мають певного тлумачення поняття близьких родичів. При цьому, при аналізі самого кодексу стає зрозумілим і можливо зробити певний висновок з ст.1261-1265 Цивільного кодексу України, стосовно спадкування за законом. Так за Цивільним кодексом України членами сім’ї можуть бути  - чоловік, дружина, батько, мати, син, дочка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба,рідні тітка, рідний дядько, усиновлювач чи усиновлений, особи які проживали разом не менше п’яти років. 

Близькі родичі за Цивільним кодексом України - племінники та племінниці (двоюрідні онуки та онучки) і рідні брати та сестри його діда та баби (двоюрідні дід та баба), діти його двоюрідних онуків і онучок (двоюрідні правнуки та правнучки), діти його двоюрідних братів та сестер (двоюрідні племінниці та племінники), діти його двоюрідних дідів та бабок (двоюрідні дядьки та тітки),  діти двоюрідних правнуків та правнучок (двоюрідні праправнуки та праправнучки), діти його двоюрідних племінників та племінниць (троюрідні онуки та онучки), діти його двоюрідних дядьків та тіток (троюрідні брати та сестри) та утриманці. Цей висновок, робиться тільки виходячи з черг спадкування де є згадка в ст. 1265  ЦКУ «інші родичі», де самого поняття «близькі родичі» в Цивільному кодексі України не має.

Отже, данні висновки в даній статті, є попередньою і виходить із логіки статей кодексів. Також, це свідчить про те, що на законодавчому рівні треба врегулювати це питання для всіх НПА в тому числі як для законів кодексів і нормативних актів в Україні. Якщо у вас залишились питання ви можете їх задати тут, або на нашому сайті юриста онлайн.

Для личной, платной консультации наши контакты: ☎️: 097-178-20-74 ✉️: urist_inform@ukr.net

Юридическая консультация на тему Близькі родичі за сімейним та цивільним кодексом 1

Страницы 1

Чтобы отправить ответ, вы должны войти или зарегистрироваться

Бесплатная юридическая консультация от юриста онлайн в Украине → Юридические статьи → Близькі родичі за сімейним та цивільним кодексом

Новые юридические консультации

 • 27/06: Медкомиссия в военкомате Украины
 • 27/06: Уволен по служебному несоответствию
 • 27/06: Выезд за границу мужчины во время мобилизации и военного положения
 • 26/06: Мобілізація
 • 24/06: Возврат товара Comfy (Комфи)
 • 23/06: Увольнение из ЗСУ
 • 23/06: Можно ли работать гос. сотруднику ДСНС по совместительству официально?
 • 22/06: отсрочка от призыва на военную службу во время мобилизации
 • 22/06: Доверили присматривать за домом, люди в последствии украли вещи
 • 20/06: Автомобиль взятый под договор лизинга
 • 20/06: График работы в военное время
 • 19/06: Агентский договор
 • 19/06: Оформление опеки и попечительства в Украине
 • 18/06: Изъятие гражданского паспорта при обыске
 • 17/06: Вручили повестку на улице
 • Информационный блок

  Часто задаваемые юридические вопросы

  Бесплатная юридическая консультация от юриста онлайн в Украине → Юридические статьи → Близькі родичі за сімейним та цивільним кодексом